Szkolny Konkurs Recytatorski odbywa się w naszej szkole od lat i stał się już tradycją. Co roku startują w nim uczniowie od klasy zerowej po klasę ósmą. W tym roku konkurs odbył się 21 listopada i został rozegrany w trzech kategoriach:

· recytacje RODZINNE,

· recytacje indywidualne uczniów klas 0-III,

· recytacje indywidualne uczniów klas IV-VIII.

Uczestnicy konkursu, prezentując przygotowane utwory, próbowali opowiedzieć nam „O tym, co jest ważne w życiu”, gdyż tegoroczne recytacje dotyczyły takiego właśnie tematu. Odnosiła się do niego zarówno scenografia jak i wystawa plakatów „Prawa Dziecka” przygotowana przez uczniów klas starszych. Konkurs urozmaiciły występy taneczno-wokalne uczniów klasy Ia, klas III oraz uczennic z klasy IV i VII. Jak co roku wszyscy recytujący oraz zaproszeni goście podczas obrad jury mogli napić się herbaty i skosztować pączków oraz innych słodkości ufundowanych przez firmę „Waldi” z Kaczanowa, Radę Rodziców oraz osoby prywatne. Miłą niespodzianką przygotowaną dla wszystkich chętnych w sali gimnastycznej była nauka tańca „disco”. Po długich i ciężkich obradach Jury ogłosiło wyniki i wyłoniło najlepszych recytatorów. Nagrody książkowe dla zwycięzców i wyróżnionych ufundowało Koło Gospodyń Wiejskich z Chwalibogowa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego 2022r.

W kategorii recytacji rodzinnych:

I miejsce

Aleksandra Gościniak kl. Ia z mamą

II miejsce

Piotr Rogacki z kl. Ia z mamą

III miejsce

Wiktoria Piątek z kl. Ia z mamą

W kategorii klas 0-III:

I miejsce

Michalina Kaczor ucz. kl. IIIa Lena Krauz ucz. kl, IIIb

II miejsce

Maria Maćkowiak ucz. kl. IIIa

III miejsce Luiza Grępka ucz. kl. IIIa

Wyróżnienia: Agata Idzikowska ucz. kl. IIb, Katarzyna Biskupska ucz. kl. Ia, Piotr Rogacki ucz. kl. Ia, Julia Bolewicz ucz. kl. IIIb, Marcelina Wasiewicz ucz. kl. IIIa, Amelia Staniszewska ucz. kl 0, Aleksander Staniszewski ucz. kl. Ib, Liliana Budzyńska ucz. kl. IIa

Nagrodę publiczności w tej kategorii uzyskał Piotr Rogacki.

W kategorii klas IV- VIII :

I miejsce Dominika Głowacka ucz.kl.Vb II miejsce EmiliaWalczak ucz.kl.Va Julia Wawrzyniak ucz. kI IV

III miejsce Borys Zdunek ucz. kl. IV

Wyróżnienie: Zofia Waraczewska ucz. kl. VII

Nagrodę publiczności uzyskała Dominika Głowacka.

Gorąco dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Jury, wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły zaangażowanym w przygotowanie konkursu, dekoracji, wystawy „Prawa Dziecka”, części artystycznej oraz nauki tańca. Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim Sponsorom.