Biay i Zielony Zdjcie Kampania rodowiskowa Plakat 13W ramach wojewódzkiego, interdyscyplinarnego projektu „SłowoDziej” nasza szkoła w ciągu miesiąca wzięła udział w kilku inicjatywach. Uczniowie zgłosili się do konkursu plastycznego „FarboBajanie”, konkursu literackiego „BaśnioBranie” oraz akcji czytelniczej „Zaczytana Przerwa”.

Polonistka p. Jagoda Muzolf napisała tekst pt. “Bajęda o babulinie w czerwonej czapeczce” na konkurs dla nauczycieli “O Brzegini Skarb”.

 

Najwięcej ciekawych i zajmujących inicjatyw zorganizowałyśmy w ramach akcji „Zaczytana Przerwa”, która w całości odbyła się w bibliotece.  W tym miejscu gorące podziękowania dla p. Grażyny Koczorowskiej za gościnę😊. W akcji wzięły udział wszystkie klasy z oddziałów IV-VIII. Uczniowie młodszych klas (IV-VI) wysłuchali słowiańskich opowiastek, a starsi dowiedzieli się, jakie było podejście Słowian do zmartwychwstania oraz poznali słowiańskich bogów. Lektorami byli uczniowie starszych klas (Z. Filipczak, Z. Raczak i A. Tabaczyński), którzy przebrali się w słowiańskie stroje i powitali zebranych słowiańskim pozdrowieniem „Sława” oraz plakatem przygotowanym przez panią Zosię wraz z uczniami. Wyjątkowym gościem „Zaczytanej przerwy” była p. Monika Broniarczyk – wicedyrektor szkoły.

W ramach akcji przeprowadzona została także gra terenowa “Baw się z nami – potworami", przygotowaną przez p. Jagodę i quiz “Słowianie, przybywajcie na bogów wezwanie”. Uczniowie mogli odebrać do wypełnienia quiz sprawdzający wiedzę, przygotowany przez p. Katarzynę.

Niestety, z powodu obostrzeń panujących w szkole, nie udało nam się przeprowadzić projektu na taką skalę i z takim rozmachem, jak pierwotnie zamierzałyśmy, ale i tak to wystarczyło, by zdobyć nagrodę. Tak, tak! Nagroda w wysokości 500 zł na zakup książek do biblioteki stała się naszym udziałem. Cieszymy się, że mimo wszelkich przeciwności, udało nam się zdobyć nagrodę, a jednocześnie spopularyzować mitologię słowiańską i rozniecić zainteresowanie nią wśród uczniów naszej szkoły.

 

Za projekt wspólnie odpowiadały: Zofia Dyrcz-Kudła, Katarzyna Kruszyńska-Stasiak oraz Jagoda Muzolf.

 

DSC02787

DSC 7355

Biay i Zielony Zdjcie Kampania rodowiskowa Plakat 13