Logo eko szkoaW roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie "EKO-SZKOŁA". Głównym celem projektu było promowanie działań ekologicznych. Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w wielu akcjach. Zorganizowaliśmy m.in. Dzień Drzewa, Dzień Dyni i Klasową Wigilię bez plastiku. Jak co roku, wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Mimo kwarantanny, za pośrednictwem szkolnej strony Facebook, powitaliśmy razem wiosnę i świętowaliśmy Dzień Ziemi.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach kulinarnych i warsztatach plastycznych. "Tropiki" udały się na pieszy rajd do Miłosławia, a klasy piąte odwiedziły Centrum Edukacji Leśnej w Czeszewie. Natomiast dzieci z oddziałów 1-3 wybrały się na spacer do wrzesińskiego parku. Zorganizowane zostały konkursy o tematyce ekologicznej oraz wystawy prac uczniów. Zbieraliśmy zużyte telefony komórkowe, nakrętki, baterie i opakowania po kleju.

 

Dzięki temu, iż podjęliśmy szereg działań ekologicznych, SSP w Chwalibogowie może dziś poszczycić się tytułem "Eko-Szkoła 2020". Gratulacje dla Wszystkich!

Patronat