IMG 3338Od 8 do 15 maja 2019 roku obchodzono w naszej szkole Tydzień Bibliotek. 8 maja uczniowie klasy III pojechali do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Września na spotkanie autorskie z Joanną Olech. Autorka „Dynastii Miziołków” bardzo szybko nawiązała kontakt z czytelnikami opowiadając o początkach pisarskich oraz bohaterach swoich książek.

Dzieci dobrze bawiły się biorąc udział w zabawach literackich przybliżających postacie z książek pisarki. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję otrzymać dedykację od pani Joanny Olech. 9 maja natomiast odbyła się promocja książek poprzez akcję IV Czytania na przerwie. Na dwóch przerwach międzylekcyjnych uczniowie czytali w strefach czytania. W akcji wzięły udział 152 osoby. Ta inicjatywa tak się spodobała uczniom, że kontynuowano ją, choć w mniejszym zakresie, jeszcze przez dwa dni.
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek przez dwa dni na dużych przerwach odbywał się quiz dla młodszych dzieci dotyczący bohaterów książek i bajek. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były cukierki.

 

15 maja klasa II odwiedziła Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Września, aby wziąć udział w spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem. Ten anglista i pisarz zaprosił dzieci na spotkanie przy kawce lub herbatce, aby opowiedzieć o swoich książkach. Noemi z klasy II udzielała wywiadu pisarzowi, a nasi uczniowie dobrze się bawili i chętnie zadawali pytania. Na koniec delegacja podziękowała pisarzowi za ciekawe spotkanie bukietem kwiatów. Ten wyjazd był również okazją, aby kupić książkę i zdobyć autograf Pawła Beręsewicza.

IMG 3348

DSC00303

DSC00313

DSC00337