DSC 1489Dnia 25.04.2018 r. w Szkole Podstawowej w Chwalibogowie odbyły się warsztaty dziennikarskie dla klas siódmych. Przeprowadził je pan Andrzej Winiszewski. Były one nagrodą, którą otrzymały uczennice klasy 7: Martyna Skwira oraz Zuzanna Mikołajczak w ogólnopolskim konkursie organizowanym w ramach akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Dziewczyny z klasy siódmej pod okiem p. Michał Łechtańskiego przygotowały materiał filmowy na temat przyjaźni, który zyskał uznanie w oczach jury. Oto jak udział w warsztatach relacjonuje uczennica Paulina Antkowiak:

 

Ostatnio odbyły się u nas w szkole warsztaty o tematyce dziennikarskiej. Poznaliśmy tajniki pracy dziennikarza. Pan Andrzej ze Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych objaśnił nam na czym polega różnica między reporterem a reportażystą. Poruszyliśmy także temat gdzie najlepiej publikować treści oraz jak robić to dobrze. Prowadzący zaprezentował nam kilka audycji radiowych, które przeprowadzał. Bohaterem jednej z nich był morderca, który przemycał ludzi przez granicę. Temat ten bardzo nas poruszył. Drugą także poruszającą audycją był wywiad z niepełnosprawnym mężczyzną. Miał sparaliżowane kończyny oraz był niemy. Porozumiewał się on pisząc nosem na klawiaturze. Dziennikarz przyznał, że była to jedna z najtrudniejszych audycji. Pan Andrzej przeprowadził z nami kilka pamięciowych ćwiczeń, z którymi poradziliśmy sobie znakomicie. Jednogłośnie stwierdzamy, że te warsztaty były bardzo przydatne i ciekawe.

 

DSC 1506

DSC 1488