1 800x487

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie Cybernauci, którego celem jest podniesienie poziomu świadomości dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w internecie. Korzystanie z gier i stron internetowych to nie tylko zabawa, ale też spotkanie z potencjalnym niebezpieczeństwem - uzależnieniem, oszustwami,

przemocą, pornografią, pedofilią, działaniami niezgodnymi z prawem, konsekwencjami finansowymi, nieświadomym udostępnianiem informacji prywatnych.

Uczniowie klas III w trakcie 3-godzinnych warsztatów o temacie Tajemne moce komputera dowiedzieli się czym jest internet, jak z niego bezpiecznie korzystać, jak wybrać bezpieczną aplikację, grę dostosowaną do swojego wieku.Tworzyli też kodeks korzystania z komputera i internetu.
 
Rodzice w czasie wykładu Moje dziecko a internet - jak sensownie działać wychowawczo dowiedzieli się o  zagrożeniach związanych z używaniem internetu przez młodsze dzieci, jakie szanse mogą wynikać z rozsądnego i bezpiecznego korzystania z internetu, poznali konkretne pomysły, rozwiązania jak dbać o bezpieczeństwo online swoich dzieci i źródła poszerzania wiedzy na temat wspierania dziecka w bezpiecznym, służącym rozwojowi korzystaniu z internetu.
 
Nauczyciele w trakcie prelekcji Internet w życiu uczniów szkoły podstawowej - pomiędzy szansami a zagrożeniami, poznali szanse i zagrożenia korzystania z internetu przez dzieci, kluczową rolę nauczyciela dla edukacji medialnej dzieci, dowiedzieli się, jak radzić sobie z cyberagresją, gdzie szukać pomocy w trudnych
sytuacjach.
 

 

DSC 7702 800x533

DSC 7712 800x533

DSC 7764 800x533